Заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб пояснив ситуацію в коментарі 24 каналу. За його словами, сертифікати створені легітимним шляхом.

До теми У КМДА відсторонили від роботи невакцинованих від COVID-19 працівників

Чи можна заблокувати сертифікати

Щоб ці сертифікати заблокувати, одна з європейських країн повинна терміново відкликати відповідний ключ. Однак цього не відбувається.

"Якби відбулася компрометація ключа однієї з країн, то за протоколом вони мали б терміново відкликати цей ключ та вкласти новий. Але наразі такого не відбулося", – сказав Вискуб.

Він також зауважив, що з неофіційних пояснень мовиться про отримання тимчасового доступу до одного з легітимних облікових записів для генерування сертифікатів.

В окремих країнах ЄС є дуже спрощені підходи. Такий сертифікат має відкликати країна, яка його випустила та завірила. Такий протокол також прописаний в мережі ЄС. Він читатиметься всіма 45 країнами мережі. Жодна, крім країни, що випустила, заблокувати його не може.

Олексій Вискуб

Заступник міністра цифрової трансформації

Серед сертифікатів, до слова, є і документ на ім'я Губка Боб.

вакцинація
Сертифікат про вакцинацію на ім'я Міккі Мауса / Скриншот з Дії

Що цьому передувало

  • Про дивні сертифікати повідомили наприкінці жовтня іноземні ЗМІ.
  • Згідно з дослідженням RTL Nieuws, кіберзлочинці створили цей QR-код, але поки не зрозуміло, як саме це сталося.
  • Відповідні оголошення були на хакерських форумах і на телеграм-каналах. Там за 300 євро обіцяли зробити сертифікат про вакцинацію на будь-яке ім'я.