Про це заявив перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін, виступаючи на ІІІ форумі індустріальних парків, організованому Торгово-промисловою палатою України.

Він нагадав, що у жовтні Верховна Рада ухвалила закон 1710-х, що містить фінансові стимули для розвитку індустріальних парків. Закон дає можливість бюджетного фінансування для підведення інфраструктури та інженерних мереж до індустріальних парків, а також компенсації вартості підключення до мереж усередині парку. Також передбачено можливість компенсації відсоткових ставок за кредитами на закупівлю нового обладнання.

Ідея індустріальних парків може запрацювати лише комплексно, коли на додаток до 1710-х у Верховній Раді будуть проголосовані законопроєкти 5688 та 5689. Це податкові та митні стимули для індустріальних парків,
– зазначив Сергій Тюрін.

Як приклад він навів досвід Туреччини, де індустріальні парки стали потужним інструментом економічного розвитку завдяки стимулюванню їх діяльності державою.

Ми знаємо, що Туреччина у 1960 роках цілеспрямовано взяла курс на розвиток індустріальних парків. Зараз близько 300 індустріальних парків працюють на території цієї країни. Вони вивели на високий рівень виробничу та експортну потужність Туреччини. Нам однозначно також треба рухатися у цьому напрямі,
– наголосив перший заступник голови Хмельницької ОДА.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань фінансів, митної та податкової політики рекомендував парламенту ухвалити у першому читанні законопроєкти №5688 та 5689, які передбачають податкові та митні стимули для розвитку індустріальних парків в Україні. Законопроєкти також містять механізми, що дозволяють уникнути зловживань під час використання стимулів учасниками ринку.

Раніше заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський зазначав, що індустріальні парки успішно використовуються у багатьох країнах для прискорення економічного зростання, залучення інвестицій та створення нових робочих місць. За його словами, необхідною умовою для цього є пакет із податкових, митних та фінансових стимулів індустріальним паркам.