Жителі непідконтрольних українській владі міст не надто переймаються безвізовим режимом. Причина – для цього треба потрапити на територію, підконтрольну Україні. Дехто ж з окупованих територій не виїжджає, йдеться у сюжеті Радіо Свобода.

"Я в Україну не виїжджаю, на мені воно ніяк не позначиться. В Європу? Ну, в Європу, знову ж таки, потрібно потрапити через Україну. А туди я не виїжджаю! Тому – все одно", – заявляє луганчанка.

Читайте також: Безвіз для України вже ніхто не скасує, а "вата" просто заздрить

Серед інших причин називають фінансову складову такої поїздки. Лише щоб потрапити на підконтрольну Україні територію, цим жителям доводиться заплатити чималу суму. При тому, щоб добратися до Києва, Харкова чи західного кордону, то «ціна питання» може зрости в рази. Та й час очікування на блок-постах також може вираховуватися годинами.

Щодо біометричних паспортів, з якими пускатимуть в Європу без віз, то проблем з їх виготовленням для жителів окупованих територій виникнути не повинно, переконують у Державній міграційній службі. Їх можна виготовити як у відділеннях міграційної служби, так і онлайн.

Читайте також: Будь-яка війна спочатку відбувається у свідомості людей: чим живе голова села на лінії фронту