Причому наступного тижня до них може приєднатися ще 12 “нунсівців”. Кочівні депутати пояснюють - в опозиції їм робити уже нічого.

“Опозиція сьогодні настільки роздроблена. Іншого виходу, щоб конструктивно впливати на владу ми не бачили, тому ця група була створена. Можливість як місток між опозицією і коаліцією, можливо для того, щоб в коаліції провести ті необхідні реформи і закони, які напрацьовувалися, у тому числі у фракції “Наша Україна - Народна самооборона”, - зазначає народний депутат, "Право вибору" Віктор Шемчук.

Тільки прийшли - одразу заявили свої вимоги - новоприбулих дратує присутність комуністів у більшості.

“Нас не влаштовує наявність там комуністів. Наше основне завдання - зробити все для того, щоб провести всі необхідні ліберальні реформи, які сьогодні вже назріли”, - наголосив координатор депутатської групи "Право вибору" Давид Жванія.

Перехід до більшості своїх депутатів Юрій Луценко називав політичною проституцією в публічному місці. Каже, перебіжчики скаржилися - їм не солодко живеться на 30 000 гривень у місяць.

“Депутати, які приходили до мене, заявляли, що “Партія влади” пропонує їм мільйон доларів відразу і 20-25 тис. доларів щомісячно. Плюс до цього хтось вимагає квартиру, хтось автомобіль, хтось ще якісь привілеї, якісь мілкі посади на митницях чи портах. Давид Важайович очолив ту групу, яка вважає, що близькість до влади це ключ до майбутнього”, - переконаний лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко.

Аналізувати причини депутатської міграції уже пізно - для опозиції зараз головне - об’єднатися поза парламентом. Бо ж у Верховній Раді у неї шансів уже немає жодних.

“Парламентські методи роботи сьогодні зводяться до одного: з трибуни парламенту невелика кількість справжніх опозиціонерів буде заявляти свою точку зору, все інше залежить від нашої роботи з людьми”, - каже Луценко.

Більш оптимістичні соратники Луценка все ще вірять - це природній процес очищення від слабких і ненадійних.

“Ми позбулися людей, які фактично нам заважали, я це говорю з досвіду, тому що я дуже добре пам’ятає 2002 рік, коли фракція “Наша Україна” складалася зі 120 народних депутатів. Після різних ходів з боку влади вона зменшилася до 79. Це була та ударна сила, яка в 2004-2005 роках створила революцію, побудувала майдан”, - зазначив народний депутат, фракція НУ-НС Роман Зварич.

Утім єдиного фронту з меншості поки не виходить - кожен з опозиціонерів нині сам по собі - у кожного свій опозиційний уряд, своя стратегія і свої плани.