Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав у інтерв'ю ELTA. Його опублікували в четвер, 4 липня.

Дивіться також Не лише від ударів ЗСУ: як вдається знищувати російську техніку

Кулеба про рішення щодо дозволу нищити бомбардувальники окупантів

Кулеба зазначив, що для зміни тенденцій на фронті щодо наступу російських військ певні рішення вже ухвалює українська сторона. Але є й такі два головних рішення, які мають прийняти партнери України.

"Перш за все, я згадаю про дозвіл на використання західної зброї за межами кордону України проти російських військових об’єктів", – сказав міністр.

За його словами, найважливішим є знищення російських бомбардувальників на аеродромах і в повітрі. Найболючіша точка сухопутних військ України – "просто нескінченна кількість керованих бомб, які скидають на наші наземні сили".

Він також сказав, що друге рішення, яке є важливим для зміни ситуації на фронті, – збільшення постачання боєприпасів. У поєднанні ці два нових фактори дадуть відчутний ефект.

Що стосується рішень, які дозволять нам знищувати російські бомбардувальники, то вони вже готуються. Так що ми над цим працюємо. Я впевнений, що ці рішення будуть ухвалені. Це лише питання часу,
– зазначив Кулеба.

Глава українського МЗС запевнив, що єдиний спосіб захиститись від російських атак керованими авіабомбами – це знищувати бомбардувальники на аеродромах і в повітрі.

Міністр наголосив, що для цього Україні потрібні ракети великої дальності або достатня кількість систем ППО, аби була можливість збивати літаки в повітрі.

Рано чи пізно це станеться. Ми просимо наших партнерів зробити так, щоб це сталося якнайшвидше, – додав Кулеба.