"24" підібрав для вас найцікавіші факти про історію шести неймовірних друзів, за якими цілих 10 років спостерігали фани з усіх куточків світу.

Згадки про Україну

У "Друзях" часто згадували країни Східної Європи. Особливо часто мовилося про Україну.

Наприклад, Росс пропонував друзям піти на український фільм, Моніка в школі була єдиною, хто дружила з хлопчиком з України. А перед весіллям Емілі і Росса обговорювали наявність у весільному меню таких страв, як котлета по-київськи і курка по-київськи.

Головні герої

Головні герої серіалу – шестеро друзів, короткі імена яких всі знають. А от повні версії імен улюблених героїв такі: Чендлер Мюріел Бінг, Рейчел Карен Грін, Росс Юстас Геллер, Моніка Е. Геллер, Джозеф Френсіс Трібіані-молодший та Фібі Буф, яка не знала свого другого імені, бо не бачила власного свідоцтва про народження.

Подяка від Лукаса

Творець серії фільмів "Зоряні війни" Джордж Лукас послав продюсерам серіалу лист з подякою. Вдячним він був за "дбайливе ставлення фанатазії Росса до принцеси Леї". Цей епізод показували у першому епізоді третього сезону.

Плутанина з номерами

У перших епізодах серіалу номер квартири Чендлера і Джоуї – 4, а Моніки і Рейчел – 5. Пізніше їх змінили на 19 і 20 відповідно, так як квартири з номерами 4 і 5 повинні були бути на першому-другому поверхах будівлі, що суперечило сюжету серіалу.

Зіркові гості

Брюс Вілліс, Крістіна Епплгейт і Пол Радд з'явилися в серіалі вже після того, як на екрани вийшли фільми, де разом з ними зіграв хтось із "Друзів". За свої гостьові ролі Брюс і Крістіна отримали Еммі.

The One

Перший і останній епізоди "Друзів" стали єдиними серіями в серіалі, назви яких не починалися зі слів "The One". Назва першого епізоду – "Пілот" (The Pilot), а останнього – "Останній" (The Last One).

Їх могло не бути

Спочатку у серіалі мало бути лише чотири головні герої. Фібі та Чендлер повинні були бути лише другорядними персонажами.

Феноменальний Чендлер

З шести друзів тільки у Чендлера немає ні братів, ні сестер. Моніка і Росс – брат і сестра, у Фібі є близнюк і однокровний брат, у Джоуї сім сестер, а у Рейчел – дві.

І трохи про любов

Актор, який зіграв Джоуї в серіалі, зізнався в інтерв'ю, що був закоханий в Дженніфер Еністон, яка зіграла Рейчел.

Тепер я можу зізнатися, що був трохи закоханий в Дженніфер на самому початку серіалу, але я думаю, що весь світ був у неї закоханий, що ж тут поробиш,
– сказав він.

Читайте також: До дня кіно. 10 українських фільмів, що справді заслуговують на увагу