Підсудним, Едуарду Шишмакову та Володимиру Попову, інкримінують "створення кримінальної організації" з метою підірвати конституційний лад Чорногорії і перешкодити вступу країни в НАТО.

Раніше, 19 липня на лаві підсудних сиділи 14 підозрюваних. Судовий процес дуже затягнувся і лише сьогодні, 6 вересня, назвали винних у спробі перевороту.

Читайте також: Росіяни вдались до провокації щодо скандалу з українськими двигунами

За даними прокуратури, ці двоє чоловіків є оперативними працівниками розвідки Кремля. Крім спроби заколоту, їх звинувачують ще й у тероризмі. Самі ж зловмисники зараз у розшуку, тож їх судять заочно.

Жителі Росії Шишмаков Едуард та Попов Володимир, починаючи з 10 жовтня 2016 року займалися злочинною діяльністю на території Сербії та Чорногорії. Тепер їм загрожує від чотирьох років в'язниці,
– зазначив прокурор Саса Кадженович.

У жовтні 2016 року російські націоналісти планували ліквідувати прем'єра Чорногорії, тим самим спровокувавши переворот. Метою було – не допустити вступу країни в НАТО. Влада Чорногорії переконана, що за цим усім стоїть Кремль. Проте, у Москві традиційно звинувачення відкидають.