Фігура Джима Моррісона, мабуть, найбільш суперечлива серед американських рок-зірок усіх часів і народів. Одні ним захоплюються, інші проклинають як невиправного алкоголіка та наркомана, проте факт залишається фактом - Джим Моррісон - суперзірка. І крапка.

Моррісон народився 8 грудня 1943 році у американському штаті Флорида. Його батько, військовий, постійно змінював місце служби, і родина змушена була кочувати по всій країні. Під час однієї з поїздок маленький Джим побачив жахливу автокатастрофу, у якій загинули індіанці.

Потім Моррісон згадував, що побачене назавжди змінило його життя. Цю сцену він описав у своїх піснях “Dawns Highway”, “Peace Frog”, “Ghost Song” та знаменитій “Riders on the Storm“.

Вдосталь наїздившись американськими містами, Моррісон вирішив здобути вищу освіту. Залишив рідний дім, подався до Каліфорнії. Епоха хіпі була у розпалі, тож Джим вирішив взяти від неї все найкраще. Ну, принаймні те, що він вважав найкращим - наркотики та алкоголь. Це, вважав Джим, допомагало йому розширити свідомість та вийти за межі буденності.

Під впливом цього гримучого коктейлю Моррісон почав писати пісні. Одразу ж знайшлися і однодумці - спочатку клавішник Рей Манзарек, з яким вони створили The Doors, а потім Джон Денсмор та Роббі Крігер. На початках Дорзи грали відверто погано - не знали своїх партій, до того ж, Моррісон страшно соромився публіки і співав спиною до залу.

Щоб побороти сором’язливість, Джим почав більше пити та вживати психотропні засоби. Образ гульвіси та розбишаки, який відривається на сцені, почав обростати шанувальниками. До того ж, хлопці нарешті зігралися і почали давати справді класні концерти.

З появою постійного продюсера справи у The Doors пішли вгору. Моррісон видавав хіт за хітом. Філософські тексти та гіпнотична музика за короткий час завоювали топ-позиції у всіх можливих чартах.

Проте підйом на вершину виявився насправді падінням Моррісона. З кумира дівчат він перетворився на товстого бородатого бомжа, завжди п’яного та обкуреного, який забував слова пісень та сварився з публікою на концертах.

В 1971 році Моррісон вирішив змінити оточення та подався до Парижа. 3 липня його знайшли мертвим у готельному номері. Моррісону було всього … 27 років. Смерть породила тисячі чуток. Серед варіантів - Моррісон помер від передозування або ж його вбили агенти ФБР.

Моррісона поховали в Парижі. Його могила стала місцем культового поклоніння фанатів - вони розписали усі сусідні могили та надгробок самого Моррісона пацифістськими текстами та ім’ям Джима.

Тексти Моррісона надихають тисячі людей і зараз. При чому, їм абсолютно неважливо, який спосіб життя вів Джим, цінними для них є його пісні.