Ось 10 ознак того, що вам платять менше, ніж могли б

1. Ви звикли думати: "Я радий вже і тому, що у мене взагалі є робота"

Ви потрапили в пастку благодушності і думаєте, що мати хоч якусь роботу – вже добре? Більшість менеджерів відчувають це нутром і не стануть старатись, щоб зробити вас "занадто щасливим", якщо ви і без того в порядку.

2. Для аналогічної вакансії на сайті вашої компанії вказана вища зарплата

Якщо в компанії відкрито кілька вакансій вашого рівня, і коло обов'язків нагадує ваше, але при цьому вказана вища зарплата, це одна з найбільш очевидних ознак. Щоб не дати себе провести, спробуйте постійно відслідковувати оголошення про роботу, які публікує ваша компанія, і дізнаватися, скільки платять новим співробітникам. Чи здаються ці цифри справедливими, враховуючи вашу кваліфікацію та функції, які ви виконуєте в компанії?

3. Дослідження ринку говорить, що вам недоплачують

Це досить явна ознака. Потрібно бути в курсі нинішніх зарплат у вашій галузі. Якщо ви знаєте середню заробітну плату для фахівця вашого профілю, освіти і досвіду, це може стати гарною відправною точкою і однозначно вказати, чи немає невідповідності між вашим окладом і вимогами ринку.

4. Зарплата на вашій першій роботі була нижчою за ринкову – і з тих пір не сильно змінилася

Згадайте, скільки ви отримували на своїй першій роботі. Може бути, ви свідомо погодилися на досить низьку зарплату, тому що були в розпачі. Спробуйте оцінити, чого ви домоглися з тих пір. Якщо ваш дохід не надто змінився, ймовірно, вам недоплачують.

Читайте також: Мінімальна зарплата в Україні може зрости на 50%, – Мінсоцполітики

5. Ви заробляєте менше, ніж ваші колеги з аналогічним рівнем досвіду і освіти

Хоча люди рідко говорять відкрито про гроші, а в багатьох компаніях це взагалі заборонено, – завжди залишаються конференції, презентації та інші неформальні зустрічі професіоналів, де фахівці, що працюють в суміжних областях і володіють приблизно однаковим рівнем досвіду, обмінюються історіями про роботу, і часом зачіпають тему зарплат.

6. Коло ваших завдань зростає, але не зарплата

Якщо ваш бос навалює на вас все нові обов'язки, додаткову роботу, і, головне, підвищує рівень вашої відповідальності, але не хоче навіть обговорювати підвищення зарплати, це може означати, що вам серйозно недоплачують. Ще одна ознака: вас підвищили на посаді, але на зарплаті це не відбилося.

7. Ваша спеціальність не користується великим попитом

Попит на деякі професії вищий, ніж на інші. Кібербезпека, SEO- або SEM-маркетинг зараз в ціні, в той час як деякі інші позиції стають все більш автоматизованими. Визначте, в якому секторі ринку праці зараз знаходиться ваша спеціальність.

Читайте також: Де в Україні можна найбільше заробити: корисна інфографіка

8. Здається, що все навколо отримують якісь бонуси, але не ви

Ваші колеги говорять про премії за підсумками року або за якісь проекти, але ви ніколи не отримували нічого подібного? Варто задуматися. Можливо, таке трапляється просто через недогляд, але якщо це робиться навмисно, ви повинні з'ясувати, чому не отримуєте бонусів, особливо якщо ви впевнені, що заслужили їх.

9. У вашій компанії висока плинність кадрів

Якщо у вашій компанії, незважаючи на високу корпоративну культуру, зберігається висока плинність кадрів, це може бути ознакою того, що заробітна плата в організації в цілому нижче, ніж могла б або мала б бути.

10. Вашу зарплату підвищують, але незначно

Можливо, ви отримували підвищення в минулому році або протягом останніх двох років, але кожне з них не перевищував 1-3% послідовно. Залежно від вашого відділу, компанії і галузі і особливо, якщо ви перебуваєте на нижньому кінці шкали – цілком може бути, що вам недоплачують.

Читайте також: На скільки зросла зарплата в українців