Про це повідомляє організація NetBlock. Вона здійснює моніторинг кібербезпеки та управління інтернетом. Там вже оцінили наслідки збоїв, які трапилися 4 жовтня.

Зверніть увагу Онлайн-апокаліпсис: не працює ще й TikTok, а також Netflix, Twitter та Google

Глобальний збій та світова економіка

У NetBlock, зокрема, оцінюють економічний вплив інтернет-збоїв, відключення мобільних даних або обмеження програм за допомогою показників Світового банку, Міжнародний союз електрозв'язк, Євростату та Бюро перепису населення США.

Так от, згідно з даними NetBlock, лише одна година проблем з Facebook, Instagram та WhatsApp обходиться світовій економіці у 161 422 838 доларів. Оскільки соцмережі та мессенджер "лежать" вже понад 3 години, збитки можуть сягати майже 500 мільйонів доларів.


Як глобальний збій у мережі впливає на економіку щогодини / Скриншот

Що відбувається з акціями IT-компаній

Глобальний збій, який зачепив роботу популярних соцмереж, месенджерів та інших сервісів, призвів до падіння акцій провідних IT-компаній світу. Цікаво, що найбільше внаслідок цього постраждав Twitter.

Рівень падіння акцій станом на 4 жовтня, 21:45

Джерело: NASDAQ

  • Twitter – на 6,4%;
  • Facebook – на 5,7%;
  • Amazon – на 2,8%;
  • Apple – на 2,8%.
  • Alphabet – на 2,5%;
  • Netflix – на 2,3%;

Коротко про глобальний збій в інтернеті

Користувачі масово почали скаржитися на проблеми із доступом до Facebook, Instagram та WhatsApp приблизно о 18:30 за українським часом. Згодом "лягла" низка інших сервісів, зокрема – Google, Amazon, Netflix, Steam та інші. Повідомляли й про збій у роботі TikTok. При цьому, ЗМІ повідомили, що у "Даркнеті" продали особисті дані близько 1,5 мільярда користувачів Facebook. Втім, наразі ця інформація ще потребує підтвердження.