Про це заявив старший партнер юридичної компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець, повідомляють Подробности.

"Національний банк наводить безлад на банківському ринку і фактично знищує українську банківську систему", – зазначає експерт.

За його словами, введення Нацбанком тимчасової адміністрації в "Хрещатик" було сплановано заздалегідь. Про це свідчить зміна "Київводоканалом" реквізитів для оплати послуг водопостачання та водовідведення з банку "Хрещатик", напередодні його банкрутства, на "Міжнародний інвестиційний банк", 60% акцій якого належить президенту України Петру Порошенко.

Подібні дії говорять про абсолютно неприкрите адміністративне втручання в дану сферу. Я не виключаю, що у представників "Київводоканалу" була інформація про введення тимчасової адміністрації. Причому, найімовірніше, що вона була отримана з найвищих ешелонів влади і підтверджується це тим, що рахунки і кошти водоканалу були переведені з банку "Хрещатик" в банк, де основним акціонером є Президент нашої країни. Тому ця історія ще й на тлі офшорного скандалу, скандалу з генеральним прокурором, вкрай негарна,
– підкреслив Кравець.

Юрист також зазначає, що більшість вкладників банку "Хрещатик" не можуть отримати свої кошти відразу, це пов'язано як з чинним законодавством, так і з відсутністю в Фонді гарантування вкладів достатніх коштів.

Хоча Національний банк заявив, що майже 99% вкладників банку "Хрещатик" отримають свої кошти в повному обсязі, тобто у них там було менше 200 тисяч гривень, але згідно норм закону "Про гарантування вкладів", на сьогоднішній момент кошти будуть отримувати ті люди, у яких вклади, в принципі, закінчилися. Ті ж люди, у яких кошти знаходяться на поточних рахунках, або внесок ще не закінчився, всі свої кошти зможуть отримати тільки після оголошення про ліквідацію банку. І то в певній черговості, так як одночасно, як показує практика, Фонд гарантування вкладів просто не здатний виплатити одночасно ці суми. І знову ж у зв'язку з нестачею коштів у Фонді гарантування вкладів, так як вони постійно просять кредити від Національного банку і від Мінфіну, я прогнозую, що виплати по банку "Хрещатик" будуть максимально затягуватися під різними приводами,
– пояснив Ростислав Кравець.

Раніше голова Комітету економістів України Андрій Новак заявив, що Нацбанк збанкрутував банк "Хрещатик", щоб поділити його клієнтів в інтересах провладних фінансово-промислових груп.

Нагадаємо, 5 квітня в банк "Хрещатик" було введено тимчасову адміністрацію. Перед цим банк покинули комунальні підприємства Києва, які були його стратегічними клієнтами, серед них: "Київводоканал", "Київпастранс", "Київський метрополітен" та інші.