Сумарний дохід ГТС України за перше півріччя 2021 року майже не різниться від доходів за аналогічний період минулого року. Тоді він становив 29 мільярдів гривень, а цього – 28,8 мільярда гривень.

Цікаво Ціна на газ в Україні може знизитися: Вітренко назвав умову

Чому чистий прибуток впав

Головною проблемою ГТС є заборгованості облгазів та міськгазів, які здебільшого є приватними. Сукупний борг компаній перед оператором становить 9,8 мільярда гривень.

Ключовим негативним чинником, що вплинув на результати у періоді, стала заборгованість учасників ринку газу за послуги його балансування та транспортування, яка складає понад 10 мільярдів гривень. Здебільшого (91%) борг утворили приватні ОГРМ (обл- та міськгази),
– йдеться в повідомленні.

Водночас "Оператор ГТС України" протранзитував на 21,8 мільярда кубометрів газу, що на 9% більше, ніж передбачено транзитною угодою між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром". Однак обсяг транспортування газу від видобувних компаній зменшився на 4% і становить 15 мільярдів кубометрів.

Головний боржник – Фірташ

Більшість боргів перед оператором ГТС мають компанії, які належать Дмитру Фірташу. З майже 10 мільярдів гривень, майже 8 мільярдів заборгували компанії олігарха.