Саме тому Кабмін 3 квітня і доручив "Нафтогазу" зменшити ціну для побутових споживачів.

Що відбувається з газом в Україні?"Нафтогаз" за дорученням Кабміну зменшив ціну на газ для побутових споживачів України. Ціна газу для промисловості була знижена з 1 квітня.

Враховуючи спадну тенденцію за цінами, ми можемо прогнозувати, що до нового року нас не чекає чергове підвищення цін на газ. Вони залишаться на поточному рівні і будуть складати 8,5 гривні, а не 12 гривень за кубічний метр, як планувалося раніше,
– впевнений аналітик "Альпарі" Максим Пархоменко.

Він підтвердив: на європейських ринках ціни на газ продовжують знижуватися і зараз знаходяться на мінімумі 2016 року. На найбільшому хабі TTF газ подешевшав до рівня в 14,50 євро за мегават на годину.


Графік цін на газ на найбільшому хабі TTF в Нідерландах

"Однозначно, для нового президента це буде вкрай чудовою новиною, яку можна буде внести в скарбничку своїх досягнень. Але зниження вартості газу обумовлено теплою зимою і введенням атомних електростанцій в Японії, через що попит на газ в Азії істотно знизився. У зв'язку з цим виробники почали знижувати ціни і відправляти газ до Європи", – пояснив Пархоменко.

За інформацією фахівця найближчий до України хаб CZ VTP пропонує газ з постачанням завтра вже за 15,11 євро за мегават. При перерахунку на 1 кубометр його вартість становитиме 0,1594 євро або приблизно 4,85 гривні за куб. Але в Україні він так коштувати не буде, треба додати до цього вартість логістики.

Читайте також: Зараз саме час запастися газом, – фахівець про ситуацію на ринку і ціни газу