Показовий виступ у Сенаті

Мітч Макконнелл виступив у Сенаті із пропозицією до демократичної більшості. Він запропонував демократам домовитись про підвищення ліміту держборгу США на два місяці – до кінця листопада, зменшуючи безпосередній ризик дефолту.

Цікаво Чому світовій економіці загрожує глобальна криза вже найближчим часом

Варто зауважити, що пропозиція Макконелла не ніяк не скасовує можливого дефолту економіки у країні, а лише дає час, щоб демократи могли узгодити законопроєкт, котрий врахує позиції усіх сторін.

Зменшення держборгу: пропозиція Макконелла

Макконнелл вимагає, щоби збільшення ліміту державного боргу демократами відбувалося шляхом складнішого процесу, відомого як "врегулювання".

Сам Макконнелл зауважив, що його пропозиція відкине закиди демократів, що дії республіканців нібито ведуть до кризи, й забезпечить нинішньому уряду США "достатньо часу" для прийняття окремого законодавства стосовно ліміту державного боргу.

Чому загроза для економіки все ще є

Якщо угода зірветься, то у федерального уряду США закінчаться гроші вже 18 жовтня, а відповідно Мінфін не зможе здійснювати соцвиплати й погашати борги.

Нагадаємо, що саме 18 жовтня Конгрес має ухвалити остаточне рішення стосовно ліміту державного боргу. У Мінфіні США вже наголошували, що у разі, якщо конгресмени не зможуть досягти консенсусу, то Федеральний резерв розгляне опцію з застосування надзвичайних заходів.

До теми Загроза дефолту в США: Байден хоче обговорити ситуацію з главами провідних компаній

Загроза дефолту у США: коротко

  • 4 жовтня Джо Байден заявив, що у Штатах може статися дефолт, якщо Конгрес США не узгодить підняття стелі державного боргу.
  • Відповідна ситуація поставить під загрозу статус долара як світової резервної валюти. Джо Байден заявив, що республіканці повинні припинити "грати в російську рулетку" з американською економікою.
  • Сам Байден зауважив, що не може гарантувати того, що дефолту США за борговими зобов'язаннями не відбудеться.