Швеція не змогла уникнути рекордного економічного спаду, незважаючи на те, що застосувала один із найбільш гнучких підходів у Європі щодо подолання пандемії COVID-19, пише Bloomberg.

Важливо Що буде з гривнею до кінця 2020: прогноз від інвесткомпаній

ВВП у другому кварталі впав на 8,6%, значно більше, ніж прогнозували економісти. Хоча це рекордне падіння для країни, воно все ж менше, ніж в інших частина Європи. Іспанія, Франція та Італія відзвітували про двозначне скорочення, і навіть економіка Німеччини знизилася на 10%.

Швеція не вводила локдауну

На відміну від своїх сусідів, Швеція утрималася від введення обов'язкового карантину. Така стратегія спричинила значно вищий рівень смертності, ніж в інших північних країнах Європи.

Різке скорочення шведської економіки у другому кварталі підтверджує, що вона не була захищена, незважаючи на м'які обмеження з боку влади,
сказав економіст Девід Окслі.

Однак, додав експерт, "економічна криза в першій половині року перебуває у зовсім іншій лізі, ніж жахіття, що спостерігаються в інших частинах Європи".

Прем'єр-міністр Стефан Лофвен визнав, що з самого початку потрібно було робити більше тестувань та захистити людей похилого віку.

Чому економіка Швеція таки впала

Швеція – частина глобалізованої світової економіки. Тож вона залежить від інших. Оскільки країни експортно орієнтована, то недоотримала значних надходжень до бюджету, а кількість безробітних зросла.

Цікаво Як долар став світовою резервною валютою: цікаві факти

Зараз перед країною, орієнтованою на експорт, постає виклик: як відновитись, не надто лякаючи ринок праці через слабкий світовий попит,
– сказала економістка Йоганна Жансон.