Вже наступного дня, вранці 27 квітня, у "Газпромі" цинічно заявили, що припинили постачання ресурсу компаніям "Булгаргаз" (Болгарія) та PGNiG (Польща) через їхню відмову сплачувати за газ у рублях. 24 канал передає деталі.

Читайте також Росія пробуває продавати нафту за рублі, але ніхто не купує

Газові погрози Кремля

За заявою російської компанії, станом на кінець робочого дня 26 квітня "Газпром Експорт" не отримав платежі за постачання газу у квітні від польської та болгарської компаній у рублях.

Платежі за газ, що постачається з 1 квітня, повинні здійснюватись у рублях з використанням нових реквізитів, про що контрагенти були своєчасно поінформовані,
– цинічно наголосили у компанії.

Зазначається, що через це "Газпром Експорт" повідомив "Булгаргаз" та PGNiG про припинення постачання газу з 27 квітня й до моменту здійснення оплати відповідно до порядку, встановленого наказом.

Болгарія і Польща є транзитними державами. У випадку несанкціонованого відбору російського газу із транзитних об'ємів у треті країни, поставки будуть скорочені на відповідний об'єм,
– пригрозили у "Газпромі".

До теми Вслід за Польщею: з 27 квітня Росія зупиняє постачання газу і до Болгарії

Реакція Польщі та Болгарії

Цинічну заяву "Газпрому" вже прокоментував міністр енергетики Болгарії Олександр Ніколов. Він зазначив, що постачання газу станом на ранок 27 квітня все ще триває, і для внутрішнього споживання ресурсу вистачить щонайменше на місяць.

Від Польщі жодної офіційної реакції на повідомлення "Газпрому" поки не було. Втім ще після повідомлення про зупинку постачання у країні заявили, що наразі мають усі необхідні запаси та джерела альтернативного постачання, які гарантують Польщі газову безпеку.

Додамо, що європейський ринок вже відреагував на дії "Газпрому" – вартість газу на торгах вранці 27 квітня підскочила на чверть і склала понад 1 300 доларів за тисячу кубічних метрів.

Що цьому передувало – Путін хоче, щоб йому платили за газ рублями: дивіться відео