Індія прагне подвоїти імпорт російської нафти після того, як низка компаній з Європи навпаки розривають контракти. Все тому, що для неї це економічно вигідно через знижки, які пропонує "Роснефть".

Актуально Стартує турнір для криптотрейдерів з призовим фондом 8 мільйонів доларів: як взяти участь

В Індії працюють над новими контрактами

Державні нафтопереробні компанії Індії вже працюють над новими шестимісячними контрактами на поставки російської нафти в Індію. Деталі щодо обсягів і ціни все ще обговорюються з індійськими банками, які мають намір повністю профінансувати всі вантажі.

Важливо, що тепер індійські компанії напряму працюють з "Роснефть", оскільки провідні міжнародні трейдери, такі як Glencore Plc, припинятимуть свої операції з країною-агресоркою.

Росія у пошуках нових ринків

  • Австралія, Канада та США першими повністю відмовилися від російської нафти через напад Росії на Україну.
  • Велика Британія пообіцяла заборони імпорт до кінця року.
  • ЄС в рамках шостого пакету санкцій наклав на Росію нафтове ембарго, яке скоротить імпорт з країни-агресорки на 92% до кінця 2022 року.


Як світ відмовляється від російської нафти / Інфографіка 24 каналу

Тож Росія звернулася до Китаю та Індії. У травні туди надійшла безпрецедентна кількість російської нафти. Згідно з даними Kpler, надходження російської нафти в Індію в травні становили 740 тисяч барелів на добу, у порівнянні з 284 тисячі барелів у квітні та 34 тисячі барелів роком раніше.

Що відбувається з цінами

В той час як Росія дешево збуває свою нафту Азії, ціни на марки Brent та WTI ростуть. З початку повномасштабної війни вони вже зросли приблизно на 20%.

  • Нафта марки Brent торгується на рівні близькому до 120 доларів за барель, повідомляє Yahoo!Finance.
  • Водночас вартість WTI сягає майже 119 доларів за барель.

Важливо – ЄС готує 7 пакет санкцій проти Росії: дивіться відео