Заморожені російські активи Ірландією

Речник МЗС Ірландії повідомив, що сума у 1,72 мільярда євро заснована на даних котрі надав Центробанк. Нагадаємо, що на початку квітня в документах Єврокомісії ще йшлося про замороження російських активів в Ірландії на суму в лише 839 мільйонів євро.

Читайте також Німеччина заморозила російські активи на понад чотири мільярди євро

Більшу частину з 1,72 мільярда євро складають фінансові активи в різних банківських установах та фондах. Також мова йде про арешт приватних літаків, яхт і меншою мірою – елітної нерухомості.

Центральний банк Ірландії розіслав ряду ділових організацій листи з нагадуванням їм про свою роль в нагляді за фінансовими санкціями й про відповідальність кожного ірландця за дотримання заборон ЄС.

Європейський Союз вивчає можливість використання активів російських олігархів, які були заморожені через санкції, для фінансування відбудови України. Передбачається, що конфісковане майно буде реалізоване, а кошти спрямовані на відбудову нашої країни.

До теми ЄС готується скерувати заморожені активи Росії на відновлення України, – ЗМІ

Які країни ще заморозили російські активи

Євросоюз заморозив активи російських олігархів та пов'язаних з ними компаній у Європі на 12,5 мільярдів євро, повідомив Крістіан Віганд, представник Єврокомісії з питань юстиції, виданню Die Welt. Разом з тим США не повідомляють загальну суму заморожених активів росіян.

Це цікаво – 7 умов для вступу України до ЄС: дивіться відео