Чому ухвалили зміни

Зміни будуть діяти у межах постанови "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", яку ухвалили засіданні Кабміну. Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна пояснила, що мета проєкту – продовження дії збільшених соціальних норм для розрахунку субсидій на окремі види комунальних послуг, які були запроваджені весною 2020 року.

Важливо Уряд знижує тарифи на електроенергію для українців

Щомісячний грошовий еквівалент збільшених нормативів для домогосподарств становив від 80 до 190 гривень в залежності від набору послуг,
– розповіла Лазебна.

Представниця Мінсоцполітики також розповіла, що станом на сьогодні Україна знаходиться у зеленій зоні, а доходи українців почали зростати. Разом із тим політикиня зазначила, що епідемія коронавірусу не завершилася у світі, тому проєкт постанови передбачає продовження дії цього механізму підтримки населення для тих регіонів, які з початком опалювального сезону можуть опинитись у червоній зоні.

Які правила надання субсидій змінюються

  • Житлові субсидії призначаються у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів.
  • Скасовується норма про те, що субсидія може призначатися у разі, якщо зарплата становить менш як 50% середньої в Києві та Севастополі та менше ніж 20% в обласних центрах та містах обласного значення.
  • Вилучається норма щодо наявності мобільного телефону в осіб, які є претендентами на отримання житлової субсидії, оскільки з 1 травня 2021 року вона надається виключно у готівковій формі.