Порівняно із кінцем минулого тижня, картопля подорожчала на 0,26%. Попри це, вона є одним із небагатьох продуктів та єдиним овочем, ціна на який знизилась під час війни. За даними Мінфіну, в листопаді минулого року середньозважена ціна на картоплю в Україні становила 11,92 гривні.

Aктуально Інфляція в Україні пришвидшилася: які продукти подорожчали найбільше

Яка ціна на картоплю зараз

Наразі середньозважена ціна картоплі у супермаркетах становить 9,27 гривні, що на 18 копійок дорожче за середню ціну у жовтні. Ціни у супермаркетах наразі такі:

  • Metro – 8,6 гривні;
  • Auchan – 8,3 гривні;
  • Megamarket – 10,9 гривні.

Чому сталося подорожчання

За словами аналітикині Українського клубу аграрного бізнесу Світлани Литвин, тенденція до поступового зростання ціни на картоплю спостерігається щороку. Найдешевші ціни на неї виставлено одразу після збору врожаю, однак вона поступово збільшується.

Це пов'язано з тим, що не вся картопля придатна для довготривалого зберігання, а цього року відсоток такої картоплі високий. Частина виробників реалізують свою продукцію прямо з поля, не закладаючи картоплю на зберігання і пропонуючи її ринку по найнижчій ціні.

Світлана Литвин

Аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу

Збір врожаю картоплі вже закінчився і ціна почала поступово зростати. Така тенденція спостерігається щороку. Однак цього року додатково вплив має зростання вартості зберігання, особливо на фоні відключення електроенергії, що змушує використовувати генератори і нести додаткові витрати

Які продукти подорожчали у жовтні

  • Інфляція у жовтні пришвидшилася у порівнянні з вереснем. За даними Держстату, у жовтні інфляція в Україні склала 2,5% порівняно з вереснем і 24,8% з початку року. Найбільше подорожчали яйця, а також овочі та фрукти.
  • Ціна на яйця змінилася на 60,5% за місяць та на 81,4% у порівнянні з цим періодом минулого року. На 7% за місяць піднялися у ціні овочі, загалом інфляція становила 78,8% за рік. Також на 4,1% та 3,7% подорожчали фрукти та риба і продукти з риби.​
  • Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%. Одяг і взуття подорожчали на 1,9%, зокрема, взуття – на 2,1%, одяг – на 1,7%. Загалом харчові продукти та безалкогольні напої подорожчали на 4,2%, що склало 62,6% з минулого жовтня.