Про це заявив економічний експерт Олександр Охріменко, коментуючи можливість підвищення середньої зарплати до 1 000 євро.

Треба провести реформи і перестати красти,
– зазначив він.

На думку Охріменка, перш за все, треба припинити слухати МВФ, який, вважає він, дає дурні поради, і взяти досвід інших країн, що успішно розвивалися.

Мінімум, який треба зробити Україні: створити ринок землі, повноцінні вільні економічні зони, як у Туреччині і Польщі. Необхідно також розвивати ділові відносини з усіма країнами, насамперед, з азіатськими – Китаєм, Індією. Це дійсно може забезпечити зростання експорту, нові робочі місця і велику зарплату,
– упевнений експерт.

При цьому, вважає Олександр Охріменко, за найоптимістичнішими прогнозами, якщо почати вже зараз щось робити, то років за 10 можна підвищити зарплати українців до рівня 1 000 євро.

Приклад Польщі, Туреччини показує, що досягти такого рівня можна не менш, ніж за 10-20 років. У Польщі в 90-ті роки минулого століття зарплата була менше 100 доларів. Країна пережила досить тривалий період кризи, і фактичне зростання там почався в 1997 році. У Туреччині, економічне зростання в якій почалося в 1995 році, зараз середня зарплата становить 1 023 доларів,
– говорить експерт.

За словами Охріменка, досягти рівня 2013 року, коли середня зарплата була 450 доларів, Україна зможе в 2023-2024 роках. У той же час, на думку фахівця, якщо влада буде і далі робити реформи так, як зараз, то в найближчі рік-два середня зарплата може вирости доларів на 10.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що середня зарплата в Україні може бути на рівні 1 000 євро при грамотному і якісному управлінні.

До вашої уваги також інфографіка: "Де в Україні отримують найбільшу зарплату"