Саме українці уже роками займають топові позиції за рівнем володіння криптовалютами. Ба більше, ця цифра продовжує зростати. Зокрема, у 2021 році компанія Triple-A вказувала, що українці очолили рейтинг країн, де є найбільше власників криптовалют відносно населення. Тоді йшлося про 5,6 мільйона осіб та 12,7%. Згідно з останніми актуальними даними, частка українців, що володіють криптовалютами, зросла до 6,5 мільйона осіб або до 15,72% населення.

Зверніть увагу Якщо не вистачає стажу: як оформити соціальну пенсію

Водночас згідно з Chainalysis Global Crypto Adoption Index у 2023 році Україна посіла 5 місце у світовому рейтингу за використанням криптовалюти, поступившись тільки США, В’єтнаму, Нігерії та Індії.

Провідні українські університети вже досліджують можливості блокчейн-технологій. Наприклад, студенти факультету інформатики Києво-Могилянської академії мають змогу вивчати Web3 інструменти та їх регуляцію в рамках сертифікатної програми “Блокчейн-технології”, розробленої спільно з експертами WhiteBIT.

Ці дані свідчать про те, що в Україні є істотний рівень цікавості до криптовалют. Цілком логічним продовженням цього є зростання попиту на отримання відповідних знань та навичок. 24 Канал створив підбірку курсів та ресурсів, які допоможуть з нуля розібратися у питаннях, які пов’язані із сектором цифрових активів.

Курс із криптограмотності на платформі Дія.Освіта

Глобальна стратегія Міністерства цифрової трансформації України включає програму з ознайомлення українців з децентралізованими технологіями. Зокрема, ціль до кінця 2030 року – навчити 50% населення країни користуватися цифровими активами.

Одним з інструментів для досягнення цієї мети став курс лекцій про криптосектор на платформі Дія.Освіта, який запустили у лютому 2023 року. Програма курсу включає історію біткойна, базові поняття про блокчейн, смартконтракти, цифрові активи, кібербезпеку тощо. Загалом йдеться про 100 годин корисної інформації (теорії та практики) від передових осіб у галузі. Лише за перший рік існування освітнього проєкту до навчання долучились більше ніж 25 000 студентів, а також цей курс став одним з найпопулярніших на платформі за кількістю відзнак від студентів. Курс розроблений у партнерстві з криптобіржою WhiteBIT та іншими провідними компаніями криптоіндустрії.

WhiteBASE: trading

Фахівці однієї із найбільших криптобірж Європи WhiteBIT, яка має українське коріння, створили серію навчальних відеоуроків про ф’ючерсну та маржинальну торгівлю на крипторинку, різні види аналізу криптовалют, ключові індикатори на ринку тощо.

Доступ до курсу під назвою "WhiteBASE: trading" можуть отримати всі охочі на безоплатній основі. Матеріали опубліковані на YouTube-каналі компанії, відтак їх можна переглядати у зручному темпі та довільному порядку. Також варто звернути увагу, що після кожного блоку є тест для перевірки отриманих знань.

Ще одна перевага "WhiteBASE: trading" – це те, що у матеріалах курсу є покрокові інструкції як зареєструватися на криптобіржі, поповнити баланс та купити криптовалюту, на прикладі WhiteBIT.

Безкоштовний курс у світі трейдингу від Cryptology

Команда професіоналів з Cryptology за підтримки криптобіржі WhiteBIT створила курс про трейдинг, який допоможе зрозуміти й опанувати базові знання всього за 8 уроків.

Кожна лекція триває від 15 до 30 хвилин, в яких досвідчені трейдери розповідають про правила торгівлі, функціонал біржі, особливості фінансових ринків, операції з угодами, управління ризиками, стратегії та історію трейдингу загалом. При цьому програма також сфокусована на тому, аби надавати актуальні навички для роботи на крипторинку.

Цей курс підійде для тих, хто цікавиться фінансовими ринками, прагне керувати власними коштами, володіє капіталом та прагне його примножити, а також людей, які хочуть працювати за власним графіком з будь-якої точки світу.

Біткойн і криптовалютні технології від Принстонського університету

На освітній платформі Coursera представлений безплатний відеокурс, який спрямований на роз’яснення базових понять криптосектору. Автором курсу є професор Принстонського університету Арвінд Нараянан.

Курс складається з 11 модулів та розповідає про біткойн, питання регулювання крипторинку, альткоїни, блокчейн тощо. Інформація доступна на 22 мовах, серед яких також є українська, але в машинному перекладі. Загалом навчання займає 3 тижні, якщо приділяти курсу 7 годин на тиждень. Проте також доступна опція з гнучким графіком, яка дозволяє навчатися у зручному темпі.

Каліфорнійський університет Berkeley: Біткойн та криптовалюти

Каліфорнійський університет створив 6-тижневий курс, де розповідають про основи біткойна та механіку, яка стоїть за найвідомішою цифровою монетою у світі. Програма також охоплює такі теми:

  • Криптогаманці;

  • Майнінг цифрових монет;

  • Ethereum;

  • Блокчейн;

  • Фундаментальні концепції інфопростору.

Доступ до курсу від американського університету можуть отримати усі охочі (незалежно від їхнього особистого та професійного досвіду) на платформі edX. Ба більше, навчальний курс входить до Професійної сертифікаційної програми Blockchain Fundamentals. Важливо додати, що інформація подана тільки англійською мовою.

Тож сьогодні кожен має можливість знайти курс, який допоможе зрозуміти основи сектору криптовалют, а також опанувати практичні навички, які пов’язані з інвестиціями і трейдингом. Тим паче ці знання та вміння стануть у пригоді у 2024 році, адже чимало світових експертів прогнозують справжній бум на ринку.