Так званий закон про "спліт", за яким це стало можливо, передбачає перехід регулювання частини небанківського сектору від Нацкомфінпослуг до НБУ. Нове регулювання та нагляд НБУ реалізовуватиме за міжнародними стандартами, повідомляють у пресслужбі установи.

Дізнайтеся Що рятує українську економіку від занепаду: у Нацбанку назвали один із головних факторів

"Спліт", як говорять у Нацбанку, дає змогу продовжувати забезпечувати фінансову стабільність більш комплексно та ефективно завдяки регулюванню не лише банківського, а й небанківського сектору.

Спліт має сприяти подальшій інтеграції України в ЄС у межах імплементації директив та інших документів ЄС та приведення національної нормативної бази у відповідність до міжнародних стандартів,
– зазначають у Нацбанку.

Першочергові завдання Нацбанку:

  • створення та впровадження інтегрованої моделі регулювання та нагляду за фінансовими ринками;
  • подальше реформування та розвиток небанківського сектору згідно з провідними міжнародними практиками, Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов’язаннями України;
  • відновлення довіри до ринку небанківських фінансових установ;
  • посилення захисту прав та інтересів споживачів фінансових послуг;
  • розвиток фінансових інструментів та інфраструктури фінансового ринку.


Що відтепер контролюватиме Нацбанк / Інфографіка 24 каналу

Тепер можна звертатися в Нацбанк

Якщо фінансова установа порушила права користувача, він може написати скаргу у Нацбанк. Канали звернення до НБУ – електронна пошта nbu@bank.gov.ua та контакт-центр 0 800 505 240.

У зверненні до НБУ потрібно вказати ту ж інформацію, яку раніше вимагала Нацкомфінпослуг. Тобто потрібно вказати контактну інформацію та розповісти суть питання чи скарги. Відповідь на звернення буде упродовж 30 днів.

Що передувало

  • 16 жовтня 2019 року президент Зеленський підписав закон про "спліт", ухвалений за місяць до того Верховною Радою. Закон передбачає ліквідацію Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та розподіл повноважень із регулювання фінансового ринку між Національним банком України (НБУ) і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
  • Прийняття закону про "спліт" – один із пунктів програми stand-by в рамках фінансової допомоги МВФ Україні.