Міжнародні резерви України

Станом на 1 жовтня 2021 року міжнародні резерви України складають 28,7 мільярда доларів. Нагадаємо, що ще у кінці серпня вони становили 31,5 мільярда доларів, завдяки нарахуванню СПЗ (SDR) від МВФ.

Актуально Скільки заборгувала Україна: Шмигаль назвав суму

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку,
– йдеться у повідомлення НБУ.

Динаміка резервів упродовж вересня

У НБУ відзначили, що на динаміку резервів України впродовж вересня вплинуло декілька факторів: операції з управління за держборгом, валютні надходження від розміщення ОВДП, переоцінка фінансових інструментів та операції регулятора на міжбанку.

Обслуговування та погашення держборгу

Загалом на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд виплатив 2,56 мільярда доларів:

  • 2,52 мільярда доларів за зовнішніми державними облігаціями (ОЗДП),
  • 2,1 мільйона доларів на обслуговування внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

Переоцінка фінансових інструментів

Переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют також вплинула на стан міжнародних резервів України. У вересні їхня вартість зменшилася на 202 мільйонів доларів.

Операції на міжбанку

  • Регулятор відзначив, що переважно пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит. Це дало змогу НБУ викупити в резерви 146,6 мільйона доларів.
  • Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав 7 мільйонів доларів.
  • Загалом, за підсумком вересня 2021 року чиста купівля валюти регулятором на валютному ринку становила 139,6 мільйона доларів.