Про це в авторській програмі "Перехресний допит" на 24 каналі з Катериною Соляр розповіла радниця голови "Нафтогазу" з міжнародних питань Світлана Заліщук. На її думку, газових криз протягом зими 2021 – 2022 років не буде.

Зверніть увагу Тарифи не підвищуватимуть: уряд, "Нафтогаз" та Асоціація міст України підписали меморандум

Україна використала завчасну політику закачування газу

"Математика наступна – Україна закачувала у підземні газосховища газ весну і все літо. Наразі у нас є приблизно 19 мільярдів кубометрів газу, які нам дають впевненість прожити цю зиму", – сказала Світлана Заліщук.

Вона пояснила, що відповідна ситуація з тарифами стала можливою завдяки завбачливості. Є 19 мільярдів кубометрів газу, які закачали – це навіть на 2 мільярди більше за показник, який уряд поставив для "Нафтогазу" аби безпечно пройти зиму.

Саме ця завчасна політика закачування газу до зросту відповідних цін дає можливість продавати газ населенню за відповідними цінами,
– сказала радниця голови "Нафтогазу".

Тарифи не підвищуватимуть: коротко

  • Домовленості щодо непідвищення тарифів на гарячу воду та опалення досягнули Кабмін, НАК "Нафтогаз України" та Асоціація міст України.
  • Відповідний документ називається Меморандумом про взаєморозуміння і врегульовує проблемні питання у сфері централізованого постачання тепла та гарячої води. В його основі – домовленість з місцевою владою.
  • У документі також зафіксована домовленість щодо того, що постачання газу буде "безперебійним".

Повне інтерв'ю зі Світланою Заліщук: дивіться відео