Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук поспішив заспокоїти українців. За його словами, підвищення цін на газ в Європі на цьогорічних тарифах це майже не позначиться.

Важливо Ціна на газ у Європі впала після чергового історичного рекорду

Він зауважив, що змін у платіжках можна уникнути, враховуючи дію річних контрактів для домогосподарств.

Що про це думають в уряді

  • Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов поспішив заспокоїти українців. За його словами, тарифи для населення не мають підвищуватися в цьому опалювальному сезоні.
  • Прем'єр Денис Шмигаль також сказав, що наразі в Україні немає передумов для підвищення цін на тепло та газ. Він запевнив, що тарифи залишатимуться незмінними.

Що відомо про збільшення ціни на газ в Європі?

Ще 1 вересня вартість газу в Європі трималася на рівні 614 доларів за тисячу кубів. Однак ситуація кардинально змінилася і вже 7 жовтня блакитне паливо коштувало 1900 доларів за тисячу кубометрів. Причин такого підвищення цін декілька, зокрема низькі запаси в європейських підземних сховищах, відмова російського "Газпрому" бронювати додаткові потужності українського транзиту та конкуренція з Азією.

Якою буде ситуація у 2022 році

Заступник голови НБУ додав, що наступного року реальний вплив подорожчання газу залежатиме від його вартості. Це закладатиметься в нові річні контракти для домогосподарств.