Про це Валерія Гонтарева сказала під час прес-конференції у Києві.

За словами глави НБУ, поліпшення ситуації на валютному ринку України зумовило збільшення експортних надходжень у країну.

"Подальше пом'якшення монетарної політики цілком відповідає інфляційним цілям на 2016 і 2017 роки і відбувається в умовах стійкого зниження інфляційного тиску, поліпшення інфляційних очікувань і стабільної ситуації на валютному ринку. У цих умовах НБУ, дотримуючись режиму гнучкого курсоутворення, купував іноземну валюту для поповнення золотовалютних резервів, не перешкоджаючи помірному зміцненню обмінного курсу, зумовленого фундаментальними факторами", — каже Гонтарева.

В банку наголосили, що найважливішим фактором для досягнення цінової стабільності в середньостроковій перспективі є програми з МВФ. Для відновлення економічної активності НБУ продовжить пом'якшення монетарної політики.

Поступове і стримане пом'якшення монетарних умов додасть економіці силу і одночасно забезпечить інфляцію від тиску з боку внутрішнього попиту. Зниження процентних ставок стимулюватиме відновлення попиту на кредити,
— зазначила глава НБУ.

Читайте також: Українські банки мінятимуть курс валют по кілька разів на день

Довідка. Облікова ставка Національного банку є важливим інструментом грошово-кредитної політики. Підвищення рівня облікової ставки веде до подорожчання кредитів центрального банку для комерційних банків, і навпаки.