Рекордне зростання ціни на газ

Ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures по обіді (близько 14 години) 21 грудня 2021 року досягла 2 035 доларів за тисячу кубометрів газу. Варто зауважити, що це абсолютний рекорд за всю історію торгів.

Зауважте Країни ЄС можуть відмовитись від довгострокових контрактів на імпорт газу

Попередня рекордна ціна

Останній раз ціни на газ у Європі оновлювали рекорд 6 жовтня цьогоріч. Тоді ціна тисячі кубометрів блакитного палива коштувала майже 2 тисячі доларів. Ціна зростала декілька разів за день. З початку відкриття торгів вона складала 1 559, потім різко зросла до 1 606, 1,7 тисячі та власне досягла 1, 9 тисячі доларів.

Чому ціна рекордно зросла

  • Дії "Газпрому"

"Газпром" відмовився замовляти на вівторок транзит по "Ямала – Європа". Також у зв'язку з цим трубопровід зупинився і перейшов в реверсний режим – із заходу на схід. Про це повідомило видання "Інтерфакс-Україна".

Зауважимо, що "Газпром" не забронював додаткові потужності з транзиту природного газу через Україну на січень 2021 року та замовив всього 21,6% потужностей по газопроводу "Ямал – Європа" через Польщу.

  • Похолодання у Європі

Також ще одним фактором, що вплинув на рекордне зростання ціни газу – настання сильних холодів у Європі. В середньому груднева температура повітря очікується на 2 градуси нижче, ніж минулого року.

Як "Газпром" хоче прогнути під себе Європу шантажем: дивіться відео