Водночас, згідно з даними Пенсійного фонду України, військові на заслуженому відпочинку отримують лише 5,5 тисячі гривень на місяць.

Важливо Зміни для пенсіонерів у 2021: розмір пенсій, індексація, надбавки та пенсійний вік

Як відрізняються пенсії суддів

За законом судді мають право на необмежений розмір пенсії. Вона може становити аж до 80% зарплати. Тоді як прості українці отримують менш ніж 35% зарплати, а розмір їхньої виплати обмежений 10 прожитковими мінімумами, тобто 17 690 гривень.

У Пенсійному фонді також повідомили, що станом на 1 січня 2021 в Україні налічувалося 11,1 мільйона пенсіонерів, з них 2,7 мільйона осіб – пенсіонери, що працюють.

Середній розмір пенсійної виплати становить 3507,51 гривні на місяць.

Скільки в Україні пенсіонерів
Скільки в Україні пенсіонерів / Фото Пенсійного фонду України

Зауважимо, що в Україні має з'явитися накопичувальна пенсійна система. Раніше міністерка соціальної політики Марина Лазебна говорила, що вона може бути введена в Україні з 1 січня 2022 року. Для цього парламент має ухвалити у другому читанні законопроєкт щодо другого рівня системи.

Що таке накопичувальна пенсійна система?

Це, коли українці роблять виплати на свій індивідуальний рахунок у недержавних фондах. При досягненні пенсійного віку, вони ці гроші можуть отримати одразу, частинами або щомісячно довічно.