Про це заявив сьогодні народний депутат, член транспортного комітету Верховної Ради Володимир Гусак під час виступу на нараді в Державній регуляторній службі, йдеться на сайті Мінпрому.

"Укрзалізниця" підвищує тарифи, але після цього втрачає частину клієнтів, які переходять в тому числі і на автомобільний транспорт. Яка реакція на це "Укрзалізниці" і що ми бачимо зараз? Знову підвищити тарифи! Але це порочне коло, тому що чергове підвищення тарифів – це нова втрата обсягів вантажоперевезень,
– зазначив нардеп.

Гусак звернув увагу на те, що в 2018 році "Укрзалізниця" втратила 5% вантажоперевезень або близько 18 млн тонн. У той же час автомобільні перевезення в минулому році зросли на 65 млн тонн.

"І це не дуже добре, оскільки ці автомобільні перевезення вбивають українські дороги. Особливо на півдні країни. І ті гроші, які ми знайшли, щоб хоч якось відбудовувати дороги, вони пропадають", – підкреслив він.

Нардеп висловив упевненість, що при грамотній тарифній політиці "Укрзалізниця" могла б в минулому році залучити додатково не менше 30 млн тонн вантажів, які перейшли до автомобільних перевізників.

"У мене є великі побоювання, що зараз ми будемо мати чергове підвищення тарифів, і знову будуть втрачені великі обсяги вантажоперевезень", – резюмував Гусак.