Як свідчить дослідження, 50% опитаних вважають, що запровадження карантину є правильним рішенням з боку влади. Ще 7% вважають, що ці обмеження є занадто м'якими. Тим часом 36% респондентів назвали карантинні заходи в Україні надто жорсткими.

Цікаво Як працювати вдома і не втратити продуктивність: досвід IT-компаній

Половина опитаних вважає, що обмеження щодо пандемії коронавірусу в нашій країні потрібно послаблювати.

Збитки через карантин

70% опитаних компаній вже заявили, що за час карантину вони втратили приблизно половину від своїх доходів. У 18% респондентів ситуація ще гірша – вони зазнали збитків до 75% від доходів. При цьому 2% компаній вже розглядають варіант закриття.

При цьому лише 10% опитаних компаній кажуть про збільшення доходів.

Компанії зазнають серйозних збитків через коронавірус / Скріншот

"Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій та робить все, аби підтримати своїх співробітників. Проте результати опитування демонструють, що в деяких компаніях вже закінчується "запас міцності", і тривалого карантину вони можуть просто не витримати", – розповіла виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

До речі. 59% респондентів вже готові відновити роботу, але з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. А 41% кажуть, що планують надалі працювати дистанційно, навіть якщо це буде передбачати зниження доходу.

Який вихід пропонує бізнес

Під час опитування представники компаній назвали 3 рішення, які допоможуть покращити ситуацію та зупинити падіння доходів.

  • Поліпшення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості.
  • Встановлення чітких правил щодо карантину та контроль за їх виконанням.
  • Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Коронавірус в Україні

Наразі карантин в Україні оголосили до 24 квітня. Щоправда, представники влади не включають, що термін обмежень доведеться продовжити.

Станом на ранок 16 квітня в Україні лабораторно підтвердили 4161 випадок зараження коронавірусом. Внаслідок ускладнень від COVID-19 померли 116 людей. При цьому 186 українців успішно подолали вірус.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно