Таке рішення прийняв Господарський суд Одеської області, повідомляє Finbalance.

Читайте також Компанії "приватівців" повинні виплатити "Приватбанку" 4 мільярди гривень: рішення суду

Відповідно до судових матеріалів, через порушення боржником своїх зобов’язань "Приватбанк" розірвав кредитний договір. Натомість компанія "Агротермінал" зауважувала, що граничний термін повернення позики за кредитною угодою – 3 листопада 2026 року.

Суд вирішив, що "Приватбанк" правомірно скористався правом на скерування повідомлення про дострокове розірвання кредитного договору.

За інформацією держреєстру, засновник "Агротерміналу" – компанія "Бориваж". Її бенефіціарами є Олександр Скотнік та Нарек Будагян, Ангонас Гарофіта Ніколета, Еммануель Флорентіна Хрістіана, Аресті Сеодоро. "Бориваж" і Скотнік є засновниками і "Агротермінал Логістік", яке було поручителем "Приватбанку" по рефінансуванню, залученому банком в НБУ ще до націоналізації.

Предметом іпотеки був зерновий термінал "Бориваж" в Одеській області. Його вартість, яку узгодили сторони іпотечного договору, становила 5,54 мільярда гривень.

Що цьому передувало

  • У вересні 2017 року Печерський райсуд Києва заарештував зерновий термінал "Бориваж" в Одеській області, який належить "Агротермінал Логістик" (кінцевий бенефіціар – Ігор Коломойський).
  • Суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора у межах кримінального провадження щодо 19 мільярдів гривень рефінансування Нацбанку для "Приватбанку".
  • Слідство вважає, що майно могли купити в результаті вчинення кримінального злочину.