Гривня таки не перетнула позначки 28 минулого тижня, а навіть наблизилася до 27,5. Яким буде курс гривні щодо долара цього тижня, 10-14 серпня, розбирався 24 канал.

Цікаво Як долар став світовою резервною валютою: цікаві факти

Яким буде курс гривні цього тижня

За прогнозами "Мінфін" українці зможуть обміняти долар до 15 серпня у банках за курсом 27,35-27,97 щодо долара. В обмінниках фінкомпаній за курсом 27,40-27,90. Ліга.Фінанси дають вужчий прогноз – 27,5-27,9.

Як змінювався курс з початку пандемії

На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла. Проте за червень гривня зміцнилася до моменту відставки Смолія. У липні гривня впала. Станом на 10 серпня курс гривні щодо долара НБУ – 27,64.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії" в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 28,50, а в грудні в обмінниках ми побачимо 30. Уряд же вважає, що протягом року середній курс буде 30, а це означає, що долар таки перевищить цю межу, але наприкінці року гривня зміцнить свої позиції і вернеться до позначки 29,50.

Що впливає на гривню

Карантин

Якщо у липні на курс впливали переважно політичні фактори – відставка Смолія, голови Нацбанку, та заяви Зеленського та інших політиків про необхідну девальвацію гривні. То тепер до керма повернулися економічні фактори. Даються взнаки наслідки карантину: через слабку бізнес-діяльність попит на долар низький. До того ж, пропозиція валюти на ринку доволі висока завдяки аграріям та металургам.

Інвестори йдуть

Через нестабільність валюти інвестори поступово виходять з ОВДП. Проте це відбувається у відносно малих масштабах, тож не чинить сильного тиску на українську валюту.

Важливо Що буде з гривнею до кінця 2020: прогноз від інвесткомпаній

Інтервенції Нацбанку

Нацбанк минулого тижня викупив 40 мільйонів доларів. Це одна з найслабших інтервенцій викупу з боку регулятора цього року, що свідчить про низьку активність торгів на міжбанку.