Причини зростання попиту

Статистика міжбанківського валютного ринку продемонструвала значне зростання курсу. Йдеться про дані НБУ, відповідно до яких, була продана рекордна кількість доларів.

Читайте також Росія ввела обмеження на експорт дизеля та бензину: причини паніки Кремля

Богдан Данилишин

Член Ради Національного банку України

Суттєве зростання попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків на тлі скорочення її пропозиції призвело до 5-разового збільшення порівняно із позаминулим тижнем чистого попиту на валюту на міжбанківському ринку.

За словами Данилишина, з початку 2023 року НБУ отримали "чистий" прибуток з продажу іноземної валюти майже 18 мільярдів доларів З початку повномасштабного вторгнення, в Україні запровадили фіксований курс долара. Також фінансові установи ввели валютні обмеження.

З 11 по 15 вересня НБУ продав на міжбанку валюту на 873 мільйонів доларів. Для компенсації витрат, використовується міжнародна грошова допомога.

Яким буде курс в кінці вересня

На коливання валюти напряму вплине ситуація в країні. На думку банкіра Тараса Лєсового, якщо ворожі обстріли продовжуватимуться і енергосистема буде пошкоджена, тоді можливі разючі зміни на фінансовому ринку, повідомляє 24 Канал.

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

38,7 – 39 гривень за долар та 41,7 гривні за євро. Водночас спред залишиться в "притомному" стані – до 0,3 грн, а поточний (щоденний) курс коливатиметься від 0,3 до 0,5 гривень.

Варто зазначити, що загальна економічна ситуація в країні покращується і тому прогнози експертів оптимістичні.