Причини призупинення роботи майнерів

У Казахстан зіткнувся з нестачею електроенергії, яка посилюється взимку, внаслідок чого уряду доведеться накласти обмеження, щоб забезпечити населення електрикою.

Читайте також Авторам у твітері почнуть платити у біткойнах: як це працюватиме

СЕО компанії, яка займається майнінгом криптовалюти, у твіттері розповів, що ця діяльність у Казахстані може зазнати жорстких обмежень.

Казахстан відчуває дефіцит електроенергії. Уряд готується діяти. Південний Казахстан знаходиться під загрозою введення жорстких обмежень на електроенергію для майнінгу,
йдеться у дописі.

Що таке майнинг

Майнинг – один зі способів заробітку на криптовалюті. Оскільки фактично емісію криптовалюта ніхто не регулює, тому добувати гроші може кожен. Майнінг полягає в тому, щоб поміщати нові вчинені транзакції в блокчейн. Блокчейн являє собою ланцюжок блоків, в кожному з яких відображається окрема операція.

Частка Казахстану у видобутку біткоїна

B квітні 2021 року частка Казахстану у видобутку біткоїна зросла в шість разів, оскільки політика Китаю змусила більшу частину майнерів переїхати в сусідні країни. Нині Казахстан займає третє місце за часткою майнінгу біткоїна після США та Китаю.

Після масового від'їзду майнерів з Китаю хешрейт мережі біткоїна впав наполовину, на поточний момент він повернувся до колишніх значень, що говорить про повне відновлення діяльності операторів.

Детальніше про це Центральний банк Китаю оголосив всі криптовалютні операції незаконними: біткойн здешевшав

Електроенергетична криза

Електроенергетична криза в державах з легалізованим майнінгом біткоїна досить розповсюджене явище. На початку 2021 року (січень – березень) схожа ситуація сталася в Ірані. Однак там обмеження мотивувалися підвищеним споживанням енергії в спекотний літній період, а в Казахстані потреба в ній виникла в зимовий період.

Проблеми з електроенергією в Ірані через майнінг

Спочатку уряд Ірану легалізував видобуток BTC в країні, щоб підтримати економіку країни та боротися з торговими санкціями, повідомляє видання Bloomberg. Проте згодом уряд зрозумів, що нелегальні майнери експлуатують обмежені енергоресурси, що призвело до відключень електроенергії.