Казки російської пропаганди про те, що санкції не діють і Росія здатна створити аналоги усім продуктам західного світу дуже далека від реальності. Життя під санкціями не подобається окупантам, і вони шукають усілякі способи їх обійти.

Читайте також Зброя, економіка та продовольство: на що саме підуть 40 мільярдів доларів, виділені Україні США

Карти Visa та MasterCard у Мінську

Громадяни Росії почали "туристичні банківські маршрути" до Мінська. У столиці Білорусі окупанти оформлюють карти Visa та MasterCard.

Обійти санкції росіянам допомагають "Пріорбанк" та "Білоруський народний банк. На території Росії розрахуватися цими картками громадяни країни-окупанта не зможуть, але "пластик" білоруських банків допомагає їм купувати закордонні сервіси та розраховуватися за підписки. Також росіяни зможуть користуватися ними за кордоном.

Санкції проти Росії: коротко про останні новини

  • Росія припинила постачати газ до Фінляндії та вимагає платити за паливо у рублях. Фіни не погодилися виконувати вимоги окупантів за жодних обставин. Окрім того, Фінляндія була готова до вибриків Росії та забезпечує своїх споживачів з інших джерел. Росіяни дещо прорахувалися із шантажем – їхній газ складає лише 5% річного споживання газу фінами, тож вони спокійно обійдуться без росіян.
  • Литва прийняла рішення взагалі відмовитися від російської енергії та енергоносіїв. Вже з 22 травня країна припинить імпорт російських газу, нафти та світла. Такий крок місцевий уряд пояснив солідарністю з українським народом. Литовці не збираються фінансувати окупантів та допомагати їм грошима у війні проти України.
  • Білорусь може відчути на собі послаблення санкцій. Сполучені Штати Америки готові піти на такий крок у том випадку, якщо самопроголошений диктатор Олександр Лукашенко забезпечить безперешкодне провезення через територію Білорусі українського зерна. У світі може виникнути серйозна продовольча криза, тож усі намагаються знайти вихід для українського зерна у широкий світ.

Дивіться також – частина Криму може перетворитись у болото: відео