Два тижні поспіль гривня повільно, але впевнено зростає, хоча сьогодні українська валюта впала на 14 копійок щодо долара. 24 канал зібрав прогнози щодо курсу долара на цей тиждень, 15-19 червня.

Пояснюємо Золото ростиме в ціні: що потрібно знати інвестору

Яким буде курс гривні цього тижня

За прогнозами "Мінфін" українці зможуть обміняти долар до 19 червня у банках за курсом 26,40-27,00 щодо гривні. В обмінниках фінкомпаній за курсом 26,40-27,05. Натомість Ліга.Фінанси дає дещо вужчий коридор у своєму прогнозі – 26,60-26,90.

Як змінювався курс з початку пандемії

На початку березня гривню можна було обміняти за курсом 24,5 щодо долара. Але протягом місяця вона обвалилася до рівня 28 за долар. Починаючи з квітня, гривня почала стабільно зростати. Наприкінці травня через те, що Україна розплачувалась із зовнішніми боргами, гривня дещо просіла, але тепер знову зміцнюється. Минулого тижня Україна отримала транш від МВФ і це також зміцнило гривню, але сьогоднішнє падіння нівелювало цей ріст. Станом на 15 червня курс гривні щодо долара НБУ – 26,73.

Яким буде курс долара у 2020

В умовах кризи, яка лише наростає, гривня рано чи пізно впаде. В оновлений держбюджет-2020 заклали курс гривні щодо долара на рівні 29,5. А МВФ прогнозує ще гірший сценарій для національної валюти – 30 за долар.

Мінекономрозвитку розробили консенсус-прогноз "Україна у 2020-2021: Наслідки пандемії" в якому зібрали різні прогнози. Експерти вважають, що середньорічний курс гривні щодо долара буде 28,50, а в грудні в обмінниках ми побачимо 30. Уряд же вважає, що протягом року середній курс буде 30, а це означає, що долар таки перевищить цю межу, але наприкінці року гривня зміцнить свої позиції і вернеться до позначки 29,50.

Як зміна облікової ставки вплинула на гривню

Нацбанк знизив облікову ставку до 6%. Пониження зазвичай негативно впливає на курс гривні, проте наразі криза тримає українську валюту нижче 27 щодо долара. Все тому, що ні населення, ні бізнес масово не скуповують долар. Серед причин: знижена активність бізнесу та закриті кордони, через які не їздять туристи та у значно меншій кількості їздять заробітчани.

Цікаво Третина найбільших інституційних інвесторів уже вклала гроші в біткойн: дослідження

Що впливатиме на курс цього тижня

  • Пандемія COVID-19. Кілька днів поспіль в Україні кількість хворих близька 650-700 нових випадків. Через такі антирекорди бізнес побоюється, що їх знову переведуть на карантин. Такі настрої стримують бізнес від продажу валюти, яку вони притримують до більш часів із більшою визначеністю.
  • Інтервенції Нацбанку. Щотижня НБУ або викуповує надлишок іноземної валюти, або навпаки продає, щоб заповнити дефіцит. Наразі Нацбанк продовжує викуповувати валюту. Це стримуватиме зміцнення гривні.
  • Аукціони ОВДП Нацбанк проводить щотижня, залучаючи гроші інвесторів. В Україні впала облікова ставка до рекордного мінімуму - 6% і 16 червня буде перший аукціон з новою ставкою. Це водночас дозволить Україні залучити дешевші гроші, але й меншу суму, оскільки інвестори можуть зволікати через нову ставку.
  • На цей тиждень припадають бюджетні платежі у клієнтів. Бізнес повинен сплатити державі податки. А тому експортний бізнес буде здавати іноземну валюту, що зміцнить гривню.
  • Населення продовжуватиме більше здавати долар, ніж купувати, що забезпечить на міжбанку “дешеву валюту”. Її закуповуватимуть фінкомпанії та переводитимуть у дешеву безготівкову валюту, що гратиме на зміцнення гривні.