Існує кілька способів отримати доступ до власних коштів за кордоном у валюті, повідомляє сервіс Financial Literacy Ukraine на своїй сторінці у Фейсбук. Для цього можна зняти валюту з власного рахунку в Україні, скористатись платіжною карткою за кордоном або там же зняти з неї гроші.

До теми Банківська система залишається стабільною та ліквідною, – голова НБУ Шевченко

Готуємось до виїзду

Зняти валюту зі свого валютного рахунку в Україні можна в сумі до 30 тис. грн в еквіваленті на день. Наприклад, у вас є доларовий рахунок, ви можете зняти з нього трохи більше тисячі доларів на день, якщо рахунок в євро, тоді зняти можна близько 900 євро на день.

Купівля іноземної валюти поки заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року). Виключення (з 8 березня) – купівля валюти у відділеннях банків, які розташовані на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою агресором (у разі наявності валюти).

Не потрібно вивозити з України готівкову гривню – ви або взагалі не зможете обміняти її за кордоном, або зможете обміняти по дуже невигідному курсу.

Читайте також Залежить від багатьох чинників, – глава НБУ про курс гривні після війни в Україні

Готівкову гривню краще завчасно зарахувати в Україні на свій картковий рахунок.

Це можна зробити: у працюючому відділенні банку, маючи з собою паспорт; через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування, банкомати з функцією приймання готівки.

За кордоном ви зможете спокійно розраховуватися карткою / Фото Pixabay

Перетинаємо кордон

Вимога декларувати валютні цінності на суму понад 10 тис. євро на одну особу (в еквіваленті) залишається. Проте скасована необхідність надання підтверджувальних документів про зняття готівки з власних рахунків та придбання банківських металів.

Для тих, хто виїжджає на автомобілі, поліс страхування "зелена картка" не обов’язкова (Польща, Словаччина, Угорщина і Молдова) / Фото Shutterstock

"Ковідні" документи та медична страховка при перетині кордону не перевіряються, проте можуть вимагатися в країнах призначення.

Розраховуємося за кордоном

Для розрахунків за кордоном віддавайте перевагу безготівковим розрахункам: гривневі та валютні платіжні картки, платіжні застосунки ApplePay та GooglePay.

За кордоном в банкоматах можна знімати готівкову валюту як із валютних, так і з гривневих платіжних карток.

Вигідно: конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, установленим міжнародною платіжною системою (а не курсом готівкового обміну).

Скільки мільйонів виїхали з України від початку війни: дивіться відео