За словами головного лікаря, раніше в закладі були перебої з теплопостачанням — стара котельня час від часу виходила з ладу. Тепер медики не залежать від централізованого опалення, та ще й економлять гроші — за сезон до 2-х мільйонів гривень.

Окрім того, котельня виробляє ще й пару. Її вистачає для того, щоб прати по 6 тонн білизни щодня. Котельню на альтернативному паливі для лікарень встановив український виробник.

Читайте також: Поради для тих, хто хоче платити півціни за комунальні послуги

Його обладнання активно закуповують навіть у Європі. Установки можуть працювати самостійно, за всіма процесами стежить комп'ютер. Головна перевага таких котлів у високому коефіцієнті корисної дії, який становить 98 %, тобто майже все, що згоряє в печі, йде на опалення, нагрів води та пару.

На опалення йде все: солома, дерев'яна тріска, виноградна лоза, відходи агровиробництва і сміття. Окрім подачі тепла та нагріву води, котел може ще й виробляти електроенергію на невеликий житловий район чи підприємство.

Окуповується таке обладнання вже за 1-2 опалювальні сезони. Заощадливі європейці його встановлюють на кілька багатоквартирних будинків.

Журналісти сайту "24" підготували матеріал, як за мінімальні витрати збудувати енергоефективне житло.

Щоб збільшити зображення — клікніть на інфографіку: