Про це Марченко розповів в інтерв'ю УНІАН.

Читайте також Світовий банк спрогнозував, як зростатиме економіка у 2021 році

Світовий банк вимагає реалізації земельної реформи

Мовиться про кредит у рамках позики на політику розвитку для економічного відновлення. Рішення про перший транш – у сумі 350 мільйонів в американській валюті ухвалили ще в червні 2020 року.

Днями розмовляв з керівником Світового банку в Україні. Обговорювали умови надання коштів. За першим траншем – це staff-level agreement з МВФ. А для другого траншу – прийняття пакету аграрних законів, що, в принципі, реально,
– зауважив Марченко.

Парламенту необхідно ухвалити 2 законопроєкти

За словами міністра, парламент засідатиме вже незабаром, отож шанси ухвалити необхідне законодавство, а мовиться про 2 законопроєкти, та отримати транш – таки є.

Також Марченко наголосив, що тривають перемовини з Міжнародним валютним фондом. Це базовий курс, який дозволить продовжити співпрацю і зі Світовим банком, і з Єврокомісією.

Це дозволить запозичувати під нижчу дохідність, підвищити вартість наших цінних паперів і відповідно – знизити боргові ризики країн,
– сказав глава Мінфіну.

Зазначимо, що програма stand-by від МВФ розрахована на 18 місяців і завершується в грудні 2021 року. Місія Міжнародного валютного фонду поновила роботу в Україні 11 січня.