На підвищення вартості електроенергії під час своєї пресконференції натякнув виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Бойко, повідомляє 24 канал.

До слова Тарифи на воду у 2021 році: скільки платитимуть українці

Він також підкреслив, що з високою імовірністю зміна тарифу відбудеться протягом 2021 року. Як пояснив тимчасовий очільник Міненерго, нинішній середній тариф для населення покриває лише транспортування енергії, а з грудня 2020 року – не покриватиме навіть його.

Нині побутовий споживач платить виробнику за електричну енергію 1 копійку. По Україні середньозважена вартість транспорту електричної енергії від станції до будівлі – 1,03 гривні, а 1 кіловат за годину електроенергії в середньому коштує споживачам 1,04 гривні,
– пояснив Юрій Бойко.

З грудня 2020 року НЕК "Укренерго", який є оператором подачі електроенергії, підніме тариф, внаслідок чого поставка здорожчає на 7 копійок. Це зробить збитковою діяльність навіть при покупці електричної енергії за 1 копійку.

Що ще відомо про зростання тарифу?


У першій половині листопада депутат від "Слуги народу" Андрій Герус вже повідомляв про зростання тарифу на електроенергію. За його словами, в об'єднаній енергетичній системі України тариф у середньому становив 1,69 гривні за кіловат на годину.

Парламентар тоді підкреслював, що така ціна – річний рекорд для України. Це на 30% – 35% більше, ніж у попередні 9 місяців 2020 року.