Чи будуть нові тарифи на газ

Експерт із питань енергоефективності Святослав Павлюк написав, що після зростання вартості електроенергії також можуть зрости ціни й на газ.

Читайте також Підвищення тарифів на світло: чому насправді зросла ціна

Святослав Павлюк

Експерт із питань енергоефективності

Додаткова новина, якої слід очікувати, – ріст ціни і на газ. З розбудовою розподіленої генерації електроенергії країні треба замістити вугілля розбитих ТЕС газом, і дуже хиткий баланс, який ми маємо сьогодні, буде вимагати додаткових обсягів палива; його прийдеться імпортувати за вищою ціною.

Також експерт зазначив, що плюс підвищення тарифу – вирівнювання цінових сигналів для споживачів, які перестануть вкладати гроші в "безнадійні технології опалення" і почнуть задумуватися над енергоефективністю.

Безумовним мінусом є те, що це підвищення прийшло тоді, коли вимито вже всі резерви і ресурси енергетичних компаній, – і вони нарівні з перервами генерації електроенергії стабільно генерують колосальні збитки. Ну а населення за десятиліття звикло до дотацій на рівні 60% ціни як до нормальної і звичної практики. Ну і програм підтримки енергоефективності у нас кіт наплакав,
– написав експерт.

Які сьогодні тарифи на газ

Нині основний тариф на газ становить – 7,96 гривні за кубометр, адже понад 90% населення України користується послугами постачальника "Нафтогаз". Проте в інших компаній ціна може бути зовсім інша.