Що зміниться на ринку газу

Стало відомо, що Україна не буде здійснювати імпорт газу і під час наступного опалювального сезону. Готується комплекс заходів для стабілізації системи в кінці 2024 року.

Читайте також Відключення опалення: що чекає на найбільш постраждалі регіони

Цьогоріч закінчується термін дії транзитної угоди України з Росією. Українська сторона висловила чітке небажання продовжувати цю співпрацю далі.

Обмежене внутрішнє споживання та зростальне внутрішнє виробництво обмежили потребу в імпорті газу протягом минулого опалювального сезону. На наступний опалювальний сезон 2024 – 2025 року влада не планує додаткового імпорту газу для внутрішнього споживання, у тому числі шляхом розширення виробничих потужностей Нафтогазу,
– повідомляється у документі МВФ.

Як здійснюватимуть перехід

Щоб завершення угоди було безболісним для країн-партнерів України, на українській території буде зберігатися орієнтовно 3 мільярди кубометрів додаткового газу. Ця сировина використовуватиметься для задовільнення потреб членів ЄС.

Оновлені стратегії "Оператора ГТС України" та газотранспортної галузі відповідним чином відображають нове операційне середовище з метою оптимізувати розмір системи та визначити альтернативні джерела постачання газу,
– повідомляється у меморандумі.

Запровадження цих заходів є частиною підготовки до моменту, коли транзит сировини сягне нульового значення. Таким чином система залишатиметься стабільною.