Документ підписали єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї та віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Читайте також: Коли в Україні запрацює електронний лікарняний: відома дата

Так мало паперу і так багато грошей. Ми з прем'єром Гончаруком дивуємося, а Олівер Варгеї та Дмитро Кулеба підписують угоду для підтримки цифрової трансформації України,
– зазначив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Підписання програми прокоментував у телеграмі й прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Це міжнародна технічна допомога, що надається Міністерству цифрової трансформації на підтримку проєктів із цифровізації. Україна прагне активно впроваджувати главу про електронні комунікації Угоди про асоціацію", – написав прем'єр.

Він зазначив, що метою уряду є оцифрувати 100% державних послуг до 2024 року. А вже у 2020 році — перевести в цифру 80% найпопулярніших державних послуг. А також додав, що держава стане зручним сервісом для людей.

На що підуть гроші від Євросоюзу

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров назвав цілу низку пріоритетних напрямків, за якими ці гроші може бути використано:

  • додаток Дія і реалізація однойменного порталу;
  • оптимізація адміністративних послуг та їх цифровізація;
  • покращення реєстрів та забезпечення якісного та захищеного обміну даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного інтернету, щоб якісний зв'язок був у кожному українському селі, незалежно від його розміру та віддаленості;
  • впровадження прогресивних технологій електронної ідентифікації.

Ми робимо проєкти світового рівня і міжнародна співпраця дозволить нам не збавляти темпів і не знижувати рівень,
– заявив міністр.

Зверніть увагу! 6 лютого в Україні офіційно презентували мобільний додаток "Дія" проєкту "Держава у смартфоні". Він передбачає, що всі послуги, які держава надає громадянам та бізнесу, будуть доступні в електронному варіанті. За нього відповідає Міністерство цифрової трансформації України. Ініціатива фінансується іноземними фондами. Щоб скористатися послугами, потрібен електронний підпис.