Ціна на газ сягнула історичного максимуму

Згідно з даними лондонської біржі ICE, яка відстежує котирування газових ф’ючерсів у головному терміналі Європи TTF, ціна газу ранком 2 лютого 2022 року сягнула рекордних 2 260 доларів за тисячу кубометрів.

Зверніть увагу Ціна нафти сягнула понад 110 доларів за барель через війну в Україні

Після того як ціна сягнула піку, вона дещо опустилася і станом на 11:10 за київським часом становила 1 980 доларів за тисячу кубів, що також є досить рекордною ціною. Доброве зростання становить майже 50%.

Чому ціна газу зросла

У 1 березня 2022 року стало відомо, що оператор газпромівського "Північного потоку-2" збанкрутував, що фактично зробило газогін вартістю 11 мільярдів доларів металобрухтом у морі.

Детальніше Компанія-оператор "Північного потоку-2" оголосила про банкрутство

  • Ціни на газ почали активно зростати ще 21 лютого цього року. Це відбулось одразу після того, як Путін визнав "незалежності" терористських угрупувань на окупованих територіях України.
  • 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала війну на території України, ціни сягнули піку у 1 540 доларів за тисячу кубів.

Проте після такого різкого зростання, ціна газу на європейських хабах почала падати з двох причин:

  1. санкції ЄС, США та Великої Британії практично не торкалися енергетичного сектору Росії,
  2. європейські компанії замовляли ще більше газу у Росії, який країна-агресорка прокачувала через Україну вже в умовах війни.

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!