Обвал турецької ліри

Новий рекордний курс долара до ліри складає 17,8. Знецінення турецької валюти відбулось на фоні заяв президента Туреччини Реджепа Ердогана стосовно рішення влади не підвищувати процентну ставку. Президент вважає, що саме підвищення процентних ставок впливає на ріст інфляції.

Цікаво Цифрова революція, обвал ліри та капітали багатіїв: головні події зі світу фінансів у 2021 році

Цього року ліра втратила більше половини своєї вартості, оскільки центральний банк знизив процентні ставки на 500 базисних пунктів навіть після того, як у листопаді інфляція досягла 21,3%, що набагато вище за цільовий показник політиків у 5%.

Ердоган заявив, що політика низьких ставок – частина успішної "війни за економічну незалежність", а також нагадав, що раніше вже знизив інфляцію в Туреччині до близько 4% й доб'ється цього знову.

Читайте Турецька ліра встановила новий історичний антирекорд: що сталося

Як знецінювалась ліра від початку 2021 року

  • 20 березня турецька ліра обвалилась на 14% після звільнення голови центробанку країни.
  • З вересня центральний банк Туреччини зменшив облікову ставку до 15% – на 400 базових пунктів.
  • 25 жовтня ліра знецінилась до 9,85 до долара за ліру. Причиною цьому стала заява президента Туреччини Ердоган, що він розпорядився вислати послів США та дев'яти інших західних країн.
  • 23 листопада Ердоган заявив, що виграє "економічну війну за незалежність", і ця заява миттєво знецінила курс ліри до 12,49 за долар.
  • З початку листопада ліра впала на 31%.

Більше про те, чому турецька ліра знецінюється: дивіться відео