Глава НБУ Кирило Шевченко розповів про кроки, які Україна робить для порятунку своєї економіки. Допомогти нам встояти у час війни можуть партнери та міжнародні організації.

Читайте також "Нафтогаз" оголосив дефолт за єврооблігаціями

Угода з МВФ на 15 – 20 мільярдів доларів

За словами Шевченка, Україна веде перемовини щодо угоди з МВФ. Її сума має скласти 15 – 20 мільярдів доларів, а укласти її хочуть до кінця 2022 року. Ця угода має допомогти зміцнити економіку України, яка дуже постраждала від нападу російських окупантів.

Україні загрожує економічний спад на 35 – 45% у 2022 році та щомісячний бюджетний дефіцит у розмірі 5 мільярдів доларів, і вона сильно залежить від зовнішнього фінансування від своїх західних партнерів,
– сказав Шевченко.

Україна вже подала до МВФ необхідний запит. Наша держава просить надати 20 мільярдів доларів впродовж 2 – 3 років у формі stand-by (SBA) або механізму розширеного фінансування (EFF). Більшу позику в МВФ брала лише Аргентина.

Окрім переговорів з МВФ Україна намагається заморозити боргові виплати та проводить інші переговори щодо заходів, які допоможуть стабілізувати економіку.

Дивіться відео до теми – росіяни знову почали шантажувати європейців газом: відео