Кошти кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку та збільшать міжнародні резерви. Про це глава НБУ повідомив на своїй сторінці у соціальних мережах.

Читайте також Радник Зеленського пояснив, навіщо Україна бере гроші в борг

Сьогодні (24 листопада – 24 канал) Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by в розмірі 500 мільйонів спеціальних прав запозичення (еквівалент 699 мільйонів доларів США),
– написав Кирило Шевченко.

Куди Україна витратить транш

Член Ради Нацбанку Василь Фурман розповів, що кошти використають на низку галузей. Він пояснив, що, згідно із заявами президента України, гроші витратять насамперед:

  • на підтримку фінансової системи;
  • на макроекономічну стабільність;
  • на боротьбу з наслідками коронавірусу.

Водночас, за його словами, потрібно використовувати максимум грошей на структурну перебудову економіки України, на економічне зростання, на підтримку малого та середнього бізнесу.

Що відомо про програму Stand-by

  • Співпрацю між Україною та МВФ на суму 5 мільярдів доларів затвердили 9 червня 2020 року.
  • Допомогу спрямовують на подолання наслідків пандемії коронавірусу, зміцнення результатів і продовження реалізації важливих структурних реформ у нашій державі.
  • Україна планує дотримуватись стратегії програми, щоб успішно її пройти та отримати усі транші.

Текст публікації Кирило Шевченко:

Сьогодні Україна отримала другий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by у розмірі 500 мільйонів СПЗ (еквівалент 699 мільйонів доларів США). Ці кошти надійдуть на рахунки уряду в Національному банку України та збільшать міжнародні резерви.