Розміщення ОВДП

Під час останнього розміщення гривневих ОВДП на цьому тижні Мінфіном було підвищено ставки за державними запозиченнями на усіх строках, що відповідає тенденції до зростання очікуваної дохідності за операціями з ОВДП на вторинному ринку.

Читайте також Мінфін підняв ставки на держоблігації: скільки залучили до бюджету

Підвищення ставки за державними запозиченнями:

  • 3-х місячні – на 73 базисних пунктири,
  • річні – на 40 базисних пунктирів,
  • 1,5 річні – на 20 базисних пунктирів,
  • 6 річні – на 25 базисних пунктирів.

Данилишин зазначив, що обсяги державних запозичень на первинному ринку з початку квітня суттєво знизилися. З початку квітня до Державного бюджету України було залучено 5,9 мільярда гривень та 49 мільйонів доларів.

Середньозважена ставка за гривневими запозиченнями становила 10,78% (у порівнянні з 10,90% у березні), що було результатом скорочення строковості державних запозичень: понад 90% від зазначеного обсягу коштів було залучено на строк не більше 1 року,
– розповів Данилишин.

Обсяг ОВДП за тиждень

Загальний обсяг ОВДП в обігу за минулий тиждень збільшився на 3,2 мільярда гривень шляхом:

  • збільшення вкладень в державні цінні папери банків – 3,8 мільярда гривень,
  • збільшення вкладень в державні цінні папери юридичних осіб – 1,4 мільярда гривень.

Водночас скоротилися обсяги ОВДП у власності нерезидентів на 0,9 мільярда гривень та НБУ на 1,1 мільярда гривень.

Що таке ОВДП

Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) – державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку і підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій, зазначає Мінфін .

Розміщення єврооблігацій

Цього тижня регулятор планує розмітити новий випуск єврооблігацій на суму 1,25 мільярда доларів із погашенням у 2029 році. Це дозволить виконати 19% річного плану зовнішніх запозичень на 2021 рік, проте надалі потребує активізації перемовин з МВФ та іншими міжнародними партнерами як з метою отримання офіційної фінансової підтримки міжнародних фінансових організацій, так і покращення умов державних запозичень на зовнішніх ринках, підкреслює Данилишин.