Раніше повідомлялося, що міжнародна підтримка Україні становитиме 5 мільярдів доларів. Про це заявив глава Мінфіну 24 травня під час онлайн-дискусії Atlantic Council, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Нема підстав панікувати, – у Мінфіні пояснили ситуацію з курсом валют та його впливом на ціни

У травні ми не матимемо цієї суми (5 мільярдів доларів – 24 канал). Зараз ми отримали лише 1,2 мільярда доларів. До кінця цього місяця ми очікуємо отримати до 2 мільярдів доларів, але не 5 млрд доларів,
– розповів Сергій Марченко.

Очільник Мінфіну заявив, що 2 мільярди доларів не покриють місячні витрати держави. Він додав, що міністерство може частково закривати прогалину в бюджеті за допомогою військових облігацій. Проте за місяць таким чином можливо залучити не більш ніж 1 мільярд доларів.

Проблему ліквідності частково допомагає вирішити і Нацбанк. Це рішення Україна погодила з міжнародними партнерами. Проте такий спосіб не використовують як ключовий.

Ми не використовуємо цей інструмент (фінансування Нацбанку – 24 канал) як ключовий. Але коли ми бачимо проблеми з ліквідністю на казначейському рахунку, ми приходимо до центробанку,
– зазначив Міністр фінансів.

Марченко про курс валют

Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував рішення НБУ розморозити курс валют.

Він наголосив, що причин для паніки нема, тому що надходження з-за кордону дозволять забезпечити необхідний баланс валюти.

Зверніть увагу – Вечірнє звернення Зеленського за 24 травня: відео